AJALUGU

AJALUGU

TÄNAPÄEV

TÄNAPÄEV

MUUSEUM

MUUSEUM

ÜRITUSED

ÜRITUSED

AVALEHT

Toomkirikule uus katus – tee sajandi annetus!

 

Sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid kutsub Sind andma oma panust annetuskampaaniasse “Toomkirikule uus katus – tee sajandi annetus!”, mille abil soovime meie Haapsalu Toomkiriku katuse katta taas auväärse vaskplekiga, mis jääb kiriku katusele meie kultuurivara kaitsma vähemalt järgmiseks kahesajaks aastaks.

Kampaaniaga tahame leida 1078 toetajat, sest just nii palju vaskplekktahvleid tuleb katuse restaureerimistööde käigus toomkiriku katusele paigaldada. Iga annetajat kutsume katusetöid toetama 41 euroga, sest just nii palju vajame vaskplekitahvlite katusele jõudmiseks lisaks juba olemasolevale rahastusele tuge. Annetusi tegema on teretulnud kõik: nii üksikisikud, sõpruskonnad, koolid-klassid, asutused, äriühingud – olgu Haapsalust või kaugemalt.

Iga lahke annetaja nimi jäädvustatakse vaskplekktahvlile, mis paigaldatakse katusele kõige viimasena. Sellest tahvlist saab ajakapsel, mis on paari sajandi pärast uue katuse panijatele tervitus 2015. aastast.  Toetajate nimekirja kasvamist saab jälgida www.salm.ee ja Toomkirikus kohapeal.

Annetusi oodatakse SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid arveldusarvele EE891010220034796011 (arve saaja Rahandusministeerium), viitenumber 3500081500, märksõna “Toomkiriku katus”.

Annetust on võimalik teha sihtasutuse muuseumides.

 

 Annetajate nimed http://www.salm.ee/haapsalu-piiskopilinnus/toeta/

 

Toomkiriku annetuskampaania